ГоловнаРеєстраціяВхід Персональний блог вчителя Гаврилиці О.В. Вівторок, 21.05.2024, 22:55
  Каталог статей Вітаю Вас Гость | RSS

 
 
Головна » Статті » Мої статті

Зірниця

 Проведення Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця» стало хорошою традицією в Заставнівському районі, адже важко вже уявити весняну частину навчального року без цього конкурсу. “Зірниця” приваблює все більше молоді до занять спортом та піднімає високий патріотизм. Для участів конкурсі потрібно підібрати  кращих учні  не тільки в спорті, але й зі знаннями з предметів таких як: історія, географія, біологія, медична підготовка.

  Учні шкіл району заздалегідь готуються, причому роблять це з "вогником в очах", виграти хочеться всім. Для підготовки існує ряд гуртків з військово-патріотичного виховання, які діти залюбки відвідують і стараються проявити себе з найкращої сторони, щоб потрапити до складу шкільної команди для участі в І (районному етапі).

   Кожна команда складається з дев'яти юнаків та трьох дівчат 8-9 класів.  У кожному загоні має бути своя, стилізована під військову, форма одягу, головні убори та емблеми школи.

   Під час гри діти змагаються у конкурсах зі стройової підготовки, знання історії та топографії, стрільби з пневматичної гвинтівки, підтягування на перекладині,  човниковий біг та біг на 30 м, долання смуги перешкод, метання імітаційної гранати в ціль,  а також надання першої медичної допомоги. 

 Інститутом спільно з робочою групою,  розроблено критерії оцінювання конкурсів, змагань та естафети Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця», що додаються, для використання під час проведення І та ІІ етапів.

       Підготовка учнів школи до Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця» дуже тривалий та складний процес. Маючи такий досвід варто ним поділитися, тим більше, якщо є вагомі здобутки. А здобутки є: ІІІ місце (2013р.) та І місце(2014р.) на першому етапі та участь у ІІ етапі Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця».

    Отже, для підготовки учнів до Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця» я залучаю учнів 6-9 класів до гуртка "Зірниця", що затверджений грофом ЧІППО та розрахований на 3 роки навчання. В результаті цього в процесі навчанння протягом року можна прослідкувати динаміку розвитку учнів та в результаті відібрати найкращих з них до шкільної команди (6 хлопців та 3 дівчат).

    Також важливу роль відіграє призначення командира команди. Таким повинен учень з явно вираженими лідерськими якостями, адже від нього залежить "бойовий дух" загону. 

    За місяць до першого (районного) етапу Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця» до підготовки вже сформованої команди, варто залучити також вчителів історії, географії, фізичної культури та медичної сестри школи,за її наявності, а сам процес, при цьому поділити на такі етапи:

1.Конкурс строю та пісні.

   Команди на місці для вивчення стройових прийомів демонструють виконання стройових прийомів згідно з навчальною програмою предмета "Фізична культура" відповідно до вимог Стройового статуту Збройних сил України, затвердженого Законом України від 24 березня 1999 року №549-XIV. Конкурс завершується виконанням стройової пісні.

У конкурсі беруть участь команди в повному складі.

Форма одягу – польова, камуфльованого забарвлення, головні убори – обов’язкові, взуття за вибором команди (окрім спортивного). На формі одягу розміщуються символіка Всеукраїнської гри «Зірниця» та символіка команди. Використання символіки Збройних Сил України на конкурсі забороняється.

Команди виходять, на місце для показу стройових прийомів, вишикувані в колону по три за командою командира загону: «Загін! За мною кроком РУШ!». Вийшовши на визначене місце для показу стройових прийомів, командир загону перешиковує загін в одну шеренгу: «Загін! РОЗІЙДИСЬ! Загін! В одну шеренгу СТАВАЙ!». Вийшовши на середину строю, командир загону, подає команду «Загін! Рівняйсь! Струнко! Рівняння до СЕРЕДИНИ!» і доповідає головному судді про готовність команди до участі у конкурсі строю та пісні: «Товаришу Головний суддя! Загін (назва загону) до участі у конкурсу строю та пісні готовий!». Головний суддя вітається з загоном «Здраствуйте товариші!», на що юноармійці відповідають «Бажаємо здоров’я, товаришу головний суддя!». Привітавшись головний суддя дає команду: «До виконання показових виступів приступити!».

За командою командира загін проголошує свій девіз.

За командами командира загону: «Загін! Рівняйсь! Струнко! На перший – другий розподілись!», «У дві шеренги ШИКУЙСЬ!», «Право-РУЧ!», «Ліво-РУЧ!», «Кру-ГОМ!» «В одну шеренгу ШИКУЙСЬ!», загін виконує перешикування з одношеренгового строю в двошеренговий стрій і навпаки, а також повороти на місці (до трьох разів повороти ліворуч та праворуч і до двох разів повороти кругом).

Перешикувавшись у колону по три, команди показують своє вміння і злагодженість у проходженні урочистим маршем, а потім проходження з виконанням стройової пісні (військово-патріотична стройова пісня виконується державною мовою).

  Даний етап варто проводити щодня, для шліфування його до автоматизму.

2.Воєнно-історичний конкурс.

У конкурсі бере участь вся команда. Проводиться за принципом гри "Вікторина" з використанням диференційованих питань з воєнно-історичної та військової тематики.

     Тематичні розділи:

  • Військова історія України.
  • Військова підготовка:
  • Вогнева підготовка;
  • Основи цивільного захисту;
  • Військова топографія;
  • Стройова підготовка.

 Для підготовки цього етапу варто залучити вчителя історії.

3.Вогнева підготовка.

Участь беруть 2 хл. +  2 дів.

У рамках конкурсу проводяться змагання зі стрільби з пневматичної гвинтівки з відкритим прицілом (мішень № 8, чорна, відстань до мішені – 10 м; кожен учасник виконує 8 пострілів, з яких 3 пробних і 5 залікових).

Стрільба виконується в положенні стоячи за столом з упору.

Підготовка цього етапу триває цілий навчальний рік, в результаті чого відбираються учні, що найкраще виконують вогневі завдання.

4.Метання «гранати».

У конкурсі бере участь вся команда.

Кожен член команди кидає м’яч вагою 150 г у мішень – контур окопу розміром 3 х 1,1 м. Відстань до мішені – 15 м.

Підготовка цього етапу триває цілий навчальний рік.

5.Долікарська допомога.

У конкурсі бере участь вся команда.

Виконуються дії щодо надання першої долікарської допомоги та перевіряється рівень теоретичних знань за навчальною програмою предмета «Основи здоров’я» 5-9 класи.

Теоретичні знання перевіряються шляхом тестування. Практично виконуються (участь беруть 2 хл. +  2 дів ) елементи долікарської допомоги.

Для підготовки цього етапу варто залучити медичну сестру школи.

6.Топографічна підготовка.

Участь бере вся команда.

Команди показують уміння та навички з топографічної підготовки за навчальною програмою предмета „Географія” 5-9 класи.

Теоретичні знання перевіряються шляхом тестування. Практичні уміння та навички під час руху за азимутом.

Для підготовки цього етапу варто залучити вчителя географії.

7.Спортивне змагання.

У змаганнях бере участь вся команда.

  Учасники виконують:

  •   - швидкісний біг – 30 м                                                        3 хл + 1 дів
  •   - човниковий біг – 4х9 м                                                      3 хл + 1 дів
  •   - згинання та розгинання рук в упорі лежачи для дівчат 2 дів.
  •   - підтягування для хлопців                                                  5 хл.

Підготовка цього етапу триває цілий навчальний рік, в результаті чого відбираються учні, що найкраще виконують  поставлені завдання. До підготовки варто також залучити вчителя фізичної культури.

 Подальше проведення змагань військово-патріотичного спрямування посприяє:  вихованню справжніх патріотів – громадян України; поглибленню знань вихованців з різних шкільних предметів; гармонійному розвитку психічних та фізичних якостей вихованців; оволодінню вихованцями навичками безпечної поведінки у надзвичайних умовах.

Категорія: Мої статті | Додав: Васильович (14.11.2015)
Переглядів: 2064 | Рейтинг: 5.0/157
Всього коментарів: 0
avatar
 
 
Категорії розділу
Мої статті [10]
Розробки уроків Захист Вітчизни [0]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 15

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

     

    Copyright MyCorp © 2024
    uCoz